ARCHIWUM WIADOMOŚCI - 2013

 


"A NADZIEJA ZNÓW WSTĄPI W NAS NIEOBECNYCH POJAWIĄ SIE CIENIE.
UWIERZYMY KOLEJNY RAZ, W JESZCZE JEDNO BOŻE NARODZENIE"
czyli OSTATNIE SPOTKANIE SENIORÓW W 2013 ROKU.

18.12.2013 r.  

Ostatnie spotkanie Seniorów w 2013 roku- niezwykle bogatym w ofertę artystyczno-kulturalną i edukacyjną miało miejsce w świebodzickiej bibliotece w dniu 12.12.2013 r.
Jego temat brzmiał: "Losy kobiet i rodzin polskich w ekstremalnych sytuacjach życiowych". Dzieląc spotkanie na dwie części obejrzeliśmy fragmenty "Syberiady polskiej", wysłuchaliśmy wypowiedzi Janusza Zaorskiego i Soni Bohosiewicz, a także odwołaliśmy się do książek Barbary Rybałtowskiej "Bez pożegnania" oraz Zbigniewa Domino "Syberiada polska". 

| więcej ... |


KONKURS PLASTYCZNY „ MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”
16.12.2013 r.  

Biblioteka Dziecięca w listopadzie ogłosiła dla przedszkolaków konkurs plastyczny pt. „ Mój przyjaciel miś”. Wzięły w nim udział dzieci ze świebodzickich przedszkoli i kl O ze szkół podstawowych. Na konkurs wpłynęło 100 prac indywidualnych oraz 11 grupowych. 
12 grudnia 2013 roku w bibliotece odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Wszystkie wyróżnione dzieci otrzymały nagrody książkowe, a pozostałe drobne upominki, nie zabrakło też słodyczy. Każda placówka otrzymała piękny dyplom, który zaprojektowała pani Agnieszka Okarmus. Nagrody ufundowała biblioteka oraz Urząd Miasta (Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej).

| więcej ... |


MIKOŁAJKI
11.12.2013 r.  

6 grudnia w Mikołajki biblioteka dziecięca pamiętała również o swoich czytelnikach. W tym dniu dzieci uczestniczyły na przerwach w zabawach ze śpiewem. Wspólne tańce przy znanych utworach zgromadziły dość dużą grupę osób. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

| więcej ... |


Relacja z drugiej Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej
w Świebodzicach

06.12.2013 r.  

Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa to nowa powieść Harukiego Murakamiego.  Za jej przyczyną 28 listopada o godz. 16:30 Biblioteka Miejska w Świebodzicach gościła zacne grono czytelników, zarówno tych którzy ową książkę przeczytali, jak również tych dla których i autor i sama powieść była zagadką.

| więcej ... |


"ONA JEST I CZEKA"
05.12.2013 r.  

Czwartki to te dni, kiedy biblioteka tylko z pozoru jest zamknięta dla czytelników. Jest to czas nie tylko na prace techniczne związane z warsztatem bibliotecznym, ale również na spotkania: autorskie, Dyskusyjnego Klubu Książki, Seniorów, a także lekcje biblioteczne.

| więcej ... |


URZECZENI HARFĄ CELTYCKĄ I ŚPIEWEM czyli SENIORZY NA FESTIWALU SOLO W ZAMKU KSIĄŻ.
05.12.2013 r.  

Już po raz drugi Seniorzy skupieni przy MBP w Świebodzicach w licznym gronie wzięli udział w imprezie, która miała miejsce w Zamku Książ pod nazwą "FESTIWAL SOLO". W dniu 14.11.13 r. mogliśmy podziwiać brzmienie harfy celtyckiej przeplatane średniowiecznym śpiewem Michała Zatora. Artysta, który występował w przepięknej sali Maksymiliana, (tworzącej bezprzecznie nastrój i klimat muzyki kameralnej), to wysokiej klasy muzyk, absolwet poznańskiej Akademii Muzycznej ukończając ją z wyróżnieniem oraz półfinalista V edycji "Mam Talent!".

| więcej ... |


SENIORZY I..."WOKÓŁ SZEKSPIRA"
FASCYNUJĄCY WIECZÓR Z ANDRZEJEM SEWERYNEM.

05.12.2013 r.  

Jak do tej pory świebodzicka biblioteka, znając swoich długoletnich czytelników proponowała i dobierała repertuar spotkań zgodnie z zainteresowaniami Seniorów. Tak było do momentu kiedy...Ci wyrazili chęć wzięcia udziału w spektakularnym wydarzeniu mającym miejsce w świdnickim teatrze, gdzie gościem w dniu 10.11.2013 r. był Andrzej Seweryn- światowej sławy aktor polski, który kilkanaście lat życia spędził we Francji osiągając olbrzymi sukces zawodowy. Na przedstawienie wybraliśmy się z inicjatywy samych Seniorów. Zadaniem biblioteki tym razem było postaranie się o bilety i przejazd.

| więcej ... |


II Ogólnopolska Dyskusja Literacka
06.11.2013 r.  

Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach zaprasza na spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki dnia 28 listopada 2013 roku, o godzinie 16.30, ul. Świdnicka 15.

Już po raz drugi świebodzicka biblioteka bierze udział w Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej, skierowanej do członków Dyskusyjnych Klubów Książki dla dorosłych. W tym roku dyskusja będzie się toczyć wokół najnowszej książki Harukiego Murakamiego Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa. Książka ukaże się 8 listopada2013 roku i w tym dniu zostanie przesłana do klubów, które zadeklarowały udział w dyskusji. Następnie klubowicze będą czytać książkę, aby w dniu 28 listopada 2013 roku spotkać się (wszystkie kluby w tym samym czasie) na ogólnopolskiej dyskusji.

| więcej ... |


X KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ 2013
15.11.2013 r.  

Już po raz dziesiąty uczniowie świebodzickich szkół rywalizowali w Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej. Oddział Dziecięcy świebodzickiej Biblioteki był organizatorem konkursu, który od 2003 do ubiegłego roku odbywał się w Jaworzynie Śląskiej. Celem tego konkursu jest popularyzowanie poezji i prozy o wartościach moralnych i etycznych.

| więcej ... |


WYSTAWKI
12.11.2013 r.  

W bibliotece dziecięcej od wielu lat można podziwiać piękne wystawki. Są to przede wszystkim prace uczniów ze świebodzickich szkół i przedszkoli, ale również wystawki książkowe oraz okolicznościowe. Celem ich jest wyeksponowanie nowości książkowych, zaakcentowanie rocznic historycznych, bieżących wydarzeń krajowych, zjawisk przyrodniczych , czy prezentacja prac konkursowych. 

| więcej ... |


KONKURS PLASTYCZNY DLA PRZEDSZKOLAKÓW
06.11.2013 r.  

Miejska Biblioteka Publiczna Oddział Dziecięcy zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „ Mój przyjaciel miś”.
 
Regulamin konkursu:
1.Format pracy A3 lub A4.
2.Praca może być indywidualna lub grupowa.
3.Technika dowolna.

Prace należy składać w bibliotece dziecięcej do 6 grudnia 2013r.
Na zwycięzców czekają nagrody.


"STAROŚĆ TEŻ RADOŚĆ"
CZYLI SENIORZY W BIBLIOTECE

06.11.2013 r.  

Liczne grono Seniorów zaszczyciło obecnością bibliotekę w ostatni październikowy dzień. Temat naszego spotkania brzmiał nieco przewrotnie: "STAROŚC TEŻ RADOŚĆ." Była to okazja do zastanowienia się, co może czekać na człowieka w ostatnim etapie życia. Na szczęście wszystkim zgromadzonym ten okres kojarzy się nie tylko z chorobami i smutkiem. Okazało się, że Seniorzy doceniają, że jest to czas, w którym już nic nie muszą, a "jesień życia" może okazać się porą różnokolorową, bogatą w przeżycia, twórczą i rozwijającą. Dla lepszego zobrazowania problemu posłużyliśmy się fragmentami filmu "Hotel Marigold."

| więcej ... |


Wiwat kultura! Już po raz kolejny czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach
06.11.2013 r.  

wysłuchali muzyki kameralnej w Zamku Książ. Tym razem była to muzyka dawna , a wykonawcą był Tomasz Dobrzański, popularyzator i solista tejże muzyki. Pan Tomasz Dobrzański 23 października br. swoim występem zainaugurował cykl koncertów w zamku Książ pod nazwą Solo Festiwal.

| więcej ... |


SENIORZY Z MIEJSKĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W MDK W ŚWIEBODZICACH CZYLI FESTIWAL NOWEGO KINA DUŃSKIEGO.
06.11.2013 r.  

W piątkowy wieczór 18.10.13 r. zaprzyjaźnieni z biblioteką Seniorzy, spotkali się w bibliotece, aby razem wyruszyć do Miejskiego Domu Kultury na Festiwal Nowego Kina Duńskiego, gdzie zaprezentowano dwa filmu: "Juan" oraz "How are you". Pierwszy z nich utrzymany w konwencji opery ( Don Giovanni Mozarta) opowiada historię mężczyzny, którego największą przyjemnością, wręcz chorobliwą obsesją jest uwodzenie, a nastepnie brutalne porzucanie kobiet. 

| więcej ... |


SENIORZY Z MIEJSKĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ
W MDK W ŚWIEBODZICACH CZYLI "MOJA MARILYN MONROE" 

06.11.2013 r.  

Pomimo, że to dopiero pierwsza połowa października, a spotkania z Seniorami planowane są raz w miesiącu, to tym razem stało się inaczej. Za pośrednictwem MBP nasza grupa uczestniczyła w wydarzeniu kulturalno-artystycznym, jakie miało miejsce w rodzimym ośrodku kultury. W dniu 11.10.13 r. z punktu zbornego jakim stała się nasza placówka wyruszyliśmy do Miejskiego Domu Kultury, a ten wykazując się gościnnością zarezerwował sporą ilość miejsc specjalnie dla naszej grupy.

| więcej ... |


UWAGA MATURZYŚCI
22.10.2013 r.  

Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach zachęca uczniów do korzystania z indywidualnych konsultacji na temat tworzenia bibliografii do prac maturalnych (przedmiotowa, podmiotowa). Zainteresowani uczniowie proszeni są o kontakt telefoniczny, w celu uzgodnienia daty oraz godziny konsultacji.

Najbliższe terminy konsultacji:

 • 14 listopad 2013 w godz. 16.3o-18.3o

 • 28 listopad 2013 w godz. 16.3o-18.3o

 • 12 grudnia 2013 w godz. 16.3o-18.3o

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach udzielający konsultacji:

 • Beata Wiciak tel. 791-728-356

 • Agnieszka Okarmus tel. 731-185-429

Serdecznie zapraszamy


BIBLIOTEKA DZIECIĘCA
OGŁASZA : PLEBISCYT NA KSIĄŻKĘ ROKU 2013

14.10.2013 r.  

W plebiscycie może wziąć udział każdy, wystarczy przyjść do biblioteki. Na kartce należy podać autora i tytuł książki, która najbardziej mu się podobała oraz swoje imię i nazwisko.
Po napisaniu kartkę wrzucamy do pudełka , które znajduje się w bibliotece.

Z waszych propozycji zostanie utworzona lista najciekawszych książek. Plebiscyt rozpoczyna się 14 października , a zakończy 20 grudnia. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału. Po zakończeniu dla uczestników będą rozlosowane nagrody.


DZIEŃ LUDZI STARSZYCH W BIBLIOTECE
08.10.2013 r.  

Dzień Ludzi Starszych obchodzony na początku miesiąca stał się okazją do spotkania zaprzyjaźnionych Seniorów w dniu 03.10.13 w świebodzickiej bibliotece. 
Była to okazja do powspominania. Ubiegły sezon niezwykle bogaty i atrakcyjny w ofertę kulturalną, jaką instytucja zaproponowała grupie wywołał bardzo pozytywny odbiór wśród Seniorów. Bywało tak, iż wydawało się, że biblioteka nie pomieści zaproszonych gości.

| więcej ... |


"PO ENSEMBLE"- spotkanie pełne wrażeń
17.09.2013 r.  

Czwartek, 12.09.2013 r. to dzień, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich przybyłych do biblioteki. Seniorzy zapranęli podzielić się wrażeniami po X Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej im. Księżnej Daisy w Książu. Wrażenia i przeżycia, jakie nagromadziły się przez tydzień czynnego udziału w imprezie miały znaleźć "ujście" właśnie w czasie tego spotkania. Dodatkowa NIESPODZIANKA przygotowana przez bibliotekę jeszcze bardziej spotęgowała doznania Seniorówi i dostarczyła nowego ładunku pozytywnych emocji.

| więcej ... |


ENSEMBLE I SENIORZY- FESTIWALU CIĄG DALSZY...
11.09.2013 r.  

Kolejne dni Festiwalu niczym nie różniły się od Koncertu Inauguracyjnego. Było to prawdziwe święto muzyki. Pod koniec tygodnia (piątek i sobota) swój talent zebranej publiczności zaprezentowali młodzi adepci sztuki teatralnej, którzy wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Bęatę Fudalej, Wojciecha Malajkata i Zbigniewa Zamachowskiego.
Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal "Ensemble" im. Księżnej Daisy dostarczył nam wielu estetyczno- artystycznych przeżyć i wzruszeń .

| więcej ... |


WAKACJE W BIBLIOTECE!
09.09.2013 r.  

Biblioteka dziecięca w czasie wakacji przygotowała dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę zajęć:

 1. Projekcje filmowe (bajki i filmy).
 2. Gry planszowe.
 3. Zajęcia komputerowe.
 4. Komiksowe wakacje.
 5. Zajęcia plastyczne.
 6. Angielski dla dzieci (Fun- English).

| więcej ... |


SENIORZY I...X MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KAMERALISTYKI IM. KSIĘŻNEJ DAISY 2013
02.09.2013 r.  

Niedziela 25.08.13 to nie taka zwykła niedziela. To był dzień oczekiwany przez Seniorów, pozostałych czytelników i sympatyków MBP w Świebodzicach.
Przepiękna aura- sierpniowe przygrzewające słońce i lekki wiatr to pogoda wymarzona na planowaną od dawna wycieczkę biblioteki z Seniorami. Z uwagi na prestiżową uroczystość w Zamku Książ tam skierowaliśmy azymut, gdzie w dniach 21.08-1.09. 13 odbywa się X MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KAMERALISTYKI ENSEMBLE IM. KSIĘŻNEJ DAISY.

| więcej ... |


LATO W BIBLIOTECE
23.08.2013 r.  

Mimo, iż sezon wakacyjny w pełni, w tym roku nasza placówka przeżywa wyjątkowe oblężenie. Dzienne odwiedziny czytelników przekraczają 80-100 osób, co na letnią porę jest niebywale imponującą liczbą. Bardzo łatwo zaobserwować, że w okresie urlopowym książka dostarcza rozrywki, relaksu i przyjemności, a tegoroczne upalne lato sprzyja, (jak to podkreślają nasi użytkownicy) znalezieniu ustronnego miejsca w cieniu i podążania losami bohaterów książek: romantycznych, sensacyjnych, kryminalnych czy przygodowych. 

| więcej ... |


ZNAMY NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ W BIBLIOTECE W 2013!
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

28.06.2013 r.  

Już po raz drugi MBP w Świebodzicach ogłosiła w maju PLEBISCYT NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ W BIBLIOTECE.

| więcej ... |


KOMIKS W BIBLIOTECE
25.06.2013 r.  

Dnia 24.06.2013 r. w bibliotece dziecięcej odbyło się spotkanie poświęcone komiksowi. Uczestniczyły w nim dzieci ze świetlicy środowiskowej oraz miłośnicy komiksów. Miało ono na celu przede wszystkim rozwinąć zainteresowania czytelnicze wśród dzieci i młodzieży.

| więcej ... |


SENIORZY I...REFLEKSJE P 6. FESTIWALU REŻYSERII FILMOWEJ
20.06.2013 r.  

Jak się okazuje trudno zakończyć sezon Seniorom skupionym przy MBP w Świebodzicach, a to za sprawą 6. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy. Uczestnicy biorący udział w tym święcie filmu wyrazili chęć przyjścia do biblioteki, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami po obejrzanych filmach ("Mój Rower", "Róża", "Jesteś bogiem" "Obława") i spotkaniach ze znanymi postciami świata filmu (Artur Żmijewski, Marcin Krzyształowicz, Zbigniew Zamachowski) .

| więcej ... |


SENIORZY Z MIEJSKĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ NA 6. FESTIWALU REŻYSERII FILMOWEJ W ŚWIDNICY
13.06.2013 r.  

Na 6. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy, który odbył się w dniach 1.06.- 06.06.3013 r. nie mogło zabraknąć najaktywniejszych Seniorów, czytelników oraz sympatyków Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach. Stało się to za sprawą naszej instytucji, która zapewniła możliwość uczestnictwa w tym wielkim i ważnym wydarzeniu kulturalnym, wręczając wejściówki na wybrane filmy i spotkania z twórcami.

| więcej ... |


Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 2013 - BEATA OSTROWICKA
11.06.2013 r.  

W dniach 5 -8 czerwca 2013 roku odbyły się X Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”. W tym roku przebiegały pod hasłem „Podróże z Tuwimem”. Cała impreza jak zwykle była doskonale przygotowana. Organizatorzy zadbali o materiały reklamowe, które za pośrednictwem biblioteki dziecięcej trafiły do placówek kulturalno – oświatowych w mieście. W spotkaniu uczestniczyło 80 uczniów ze świebodzickich szkół podstawowych.

| więcej ... |


SENIORZY I BIOGRAFIE SŁAWNYCH LUDZI- LUDVIG VAN BEETHOVEN
10.06.2013 r.  

W maju bardzo ciekawym wydarzeniem w świebodzickiej bibliotece były dwa spotkania w dniach 16.05.13 i 23.06.13 z cyklu: "Biografie sławnych ludzi"dotyczące Ludviga van Beethovena. Okazało się, że artysta żyjący w latach 1770-1827 pomimo upływającego czasu wciąż ma grono wielbicieli, których porywa ten rodzaj muzyki.

| więcej ... |


„TYSKIE LATO POETYCKIE”
29.05.2013 r.  

Szanowni Państwo!

W imieniu Miejskiego Centrum Kultury w Tychach – organizatora dwudziestej drugiej edycji znanego na terenie całego kraju ogólnopolskiego konkursu „TYSKIE LATO POETYCKIE” – zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w upowszechnieniu informacji na temat tej imprezy.

| więcej ... |


Konkurs na krótkie opowiadanie o zwierzątku 
22.05.2013 r.  

Wszystkie dzieci marzą o swoim własnym zwierzątku, psie, kocie lub chociażby o rybce akwariowej. Posiadanie własnego pupila wiąże się z wieloma obowiązkami, dlatego rodzice zawsze proszą dzieci o dokładne przemyślenie swojej decyzji. Często bowiem się zdarza, że kotek ,czy piesek znudzi się małemu właścicielowi i trafia do schroniska. Zwierzęta bardzo boleśnie odczuwają rozstanie z domem i swoim panem.

| więcej ... |


Z książką na walizkach
15.05.2013 r.  

Dnia 7 czerwca 2013 r. o godz. 11:30 w Miejskim Domu Kultury w ramach akcji "Z książką na walizkach " odbędzie się spotkanie z Beatą Ostrowicką.

 Zapraszamy serdecznie dzieci na spotkanie. 

| więcej ... |


SENIORZY ODWAŻNIE!
30.04.2013 r.  

Kwiecień w świebodzickiej bibliotece obfitował w bogate formy pracy z Seniorami. Po czwartkowym popołudniu w Dyskusyjnym Klubie Filmowym, wyjeździe na spotkanie autorskie z Romą Ligocką do Świdnicy, przyszedł czas na rozmowy o książce. To wydarzenie "zbiegło się" się ze ŚWIATOWYM DNIEM KSIĄŻKI, a bestsellerem, o którym rozmawialiśmy w dniu 25.04.2013 r w bibliotece było "Piędziesiąt twarzy Greya"E.L. James.

| więcej ... |


UWAGA CZYTELNICY!!!!
30.04.2013 r.  

W ZWIĄZKU Z TYM, ŻE MAJ JEST MIESIĄCEM BIBLIOTEKI ZACHĘCAMY CZYTELNIKÓW MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W ŚWIEBODZICACH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PLEBISCYCIE NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ W BIBLIOTECE.
WŚRÓD OBÓB BIORĄCYCH UDZIAŁ W ZABAWIE ROZLOSOWANE ZOSTANĄ NAGRODY RZECZOWE

GIMNAZJALIŚCI W BIBLIOTECE
29.04.2013 r.  

Pomimo czwartku, gwarno zrobiło się w MBP w Świebodzicach, a to za sprawą młodzieży z Gimnazjum nr 2, która w dniu 18.04.13 przekroczyła próg placówki w celu lekcji bibliotecznej. Młodzi użytkownicy wydawali się ogromnie zainteresowani PRZYSPOSOBIENIEM BIBLIOTECZNYM, które ma każdemu ułatwić korzystanie z katalogów i zbiorów biblioteki.

| więcej ... |


SENIORZY Z ŚWIEBODZICKĄ BIBLIOTEKĄ NA SPOTKANIU AUTORSKIM W MBP W ŚWIDNICY czyli SKĄD SIĘ WZIĘŁA "DZIEWCZYNKA W CZERWONYM PŁASZCZYKU?
29.04.2013 r.  

Na te i inne pytania można było uzyskać odpowiedź w dniu 12.04.13 r., a to za sprawą spotkania autorskiego z Romą Ligocką, jakie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Nie zabrakło tam naszych aktywnych Seniorów, którym biblioteka zorganizowała wyjazd do sąsiedniej placówki.

| więcej ... |


"WOKÓŁ JEDWABNA..."
25.04.2013 r.  

Jeszcze raz w czasie naszego spotkania pod hasłem: "Wokół Jedwabna- stosunki polsko-żydowskie w okresie II wojny światowej i współcześnie", w kwietniowe późne popołudnie okazało się, że nasi Seniorzy nie boją się rozmów na trudne i bolesne tematy dotyczące historii naszego kraju.

| więcej ... |


Konkurs na ilustrację do wierszy Juliana Tuwima
22.04.2013 r.  

W marcu Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej ogłosił Konkurs na ilustrację do wierszy Juliana Tuwima, natomiast Szkoła Podstawowa NR 4 zorganizowała Konkurs recytatorski wierszy tego znanego i lubianego poety. Rozwiązanie konkursu biblioteka i szkoła przeprowadziła w jednym dniu 18 kwietnia 2013 w Miejskim Domu Kultury. Ze wszystkich szkół podstawowych drogą eliminacji wyłonionych zostało 5 recytatorów, którzy reprezentowali swoją szkołę i pięknie recytowali wiersze Juliana Tuwima. Komisja wyłoniła 3 zwycięzców ora3 osoby wyróżnione, które zostały nagrodzone.

| więcej ... |


BIBLIOTEKA DZIECIĘCA OGŁASZA:
17.04.2013 r.  

1. KONKURS LITERACKI
Miejska Biblioteka Publiczna Oddział Dziecięcy ogłasza konkurs literacki dla klas 4-6 , na krótkie opowiadanie o zwierzątku. Pomocne mogą być książki Holly Webb, które są dostępne w bibliotece. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału .Najciekawsze prace będą nagrodzone i wysłane do wydawnictwa ,które może nawet je opublikuje. Prosimy o dostarczenie opowiadań do biblioteki dziecięcej do 06.05.2013r. Prace muszą być podpisane: imię i nazwisko, klasa, szkoła oraz opiekun.

| więcej ... |


Podgrzewane chodniki czyli czego nie wiemy o Islandii
27.03.2013 r.  

W podróż po Islandii zabrał uczestników spotkania autorskiego Roman Pankiewicz, autor książki Islandia trzeci żywioł, który był gościem świebodzickiej biblioteki w marcu. Autor spędził tam trzy lata pracując w dużej amerykańskiej firmie budującej hutę aluminium. Przy okazji lepiej poznał ten arcyciekawy kraj a swoją nim fascynację zawarł w książce, którą można było nabyć przy okazji tego spotkania.

| więcej ... |


CZYTAĆ TO CZYNIĆ SIEBIE WRAŻLIWYM – SPOTKANIE AUTORSKIE ZE ZBIGNIEWEM NIEDZWIECKIM RAVICZEM
06.03.2013 r.  

28 lutego 2013 roku gościem Oddziału Dziecięcego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach był pisarz Zbigniew Niedźwiecki Ravicz. Na spotkanie zaproszona została młodzież gimnazjalna. Autor zaprezentował im swoją ostatnio napisaną książkę „Grzech przemilczenia”, którego bohaterem jest szesnastoletni Miłosz.

| więcej ... |


BIBLIOTECZNE FERIE ZIMOWE 2013
11.02.2013 r.  

Tegoroczne ferie w Bibliotece Dziecięcej 28.01.2013 r. rozpoczął Koncert Kolęd w wykonaniu Społecznego Ogniska Muzycznego pod kierunkiem Pani Patrycji Stępień. Na występ zaproszone zostały dzieci z Przedszkola Prywatnego Koniczynka oraz dzieci z zimowiska ze szkoły Nr 4. Młoda Publiczność nie tylko uważnie słuchała kolęd, ale na prośbę młodych muzyków aktywnie włączyła się do wspólnego śpiewu. Szczególnie podobały się popisy przedszkolaków, które wykazały się doskonałą znajomością kolęd.

| więcej ... |


 

  •   strona główna  •  do góry  •